Kolejny sukces naszych uczniów w Wielkim Maratonie Czytelniczym

Agnieszka

W czwartek 09.05.2019r. w Europejskim Centrum Solidarności odbyła się uroczysta gala podsumowująca kolejną edycję Wielkiego Maratonu Czytelniczego.
Wielki Maraton Czytelniczy to konkurs odbywający się pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska i Pomorskiego Kuratora Oświaty. Jego celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Do tegorocznej X jubileuszowej edycji WMC „CZYTANIE ROZWIJA, CZYTANIE WZBOGACA” przeznaczonego dla uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej zgłosiło się 250 placówek z województw: pomorskiego,  wielkopolskiego, warmińsko-mazurskiego, śląskiego, łódzkiego i lubelskiego, mazowieckiego, a także z Wielkiej Brytanii. W Maratonie uczestniczyło 2410 uczniów. Natomiast do VIII edycji WMC „W LUSTRZE KSIĄŻKI” przeznaczonego dla uczniów kl. III Gim. Oraz VII i VII SP przystąpiło 214 szkół i ponad 1700 uczestników.
Przez prawie cały rok szkolny na początku każdego miesiąca (od września do kwietnia) uczniowie biorący udział w konkursie dostawali od koordynatora książkę, którą należało przeczytać, następnie pisali test konkursowy, który składał się z 10 pytań zamkniętych i 10 otwartych sprawdzających znajomość i zrozumienie lektury. Wyniki testów przesyłane były do organizatorów. Po weryfikacji protokołów końcowych i wybranych prac, komisja ogłosiła wyniki.
W tym roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II po raz kolejny przystąpili do maratonowych zmagań. Udział w konkursie wymagał od uczestników wytrwałości i systematyczności. Wśród zacnego grona nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły  – tytuł laureata otrzymała Anastazja Kozłowska z kl. VIII a., a wyróżnienia Anna Bloch z    kl. VII a oraz Bartosz Landmesser z kl. V b.

Podczas gali w ECS –ie z rąk organizatorów nasi uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Gościem honorowym gali był pan Andrzej Perepeczko – autor powieści dla dzieci i młodzieży, który opowiedział o swoich początkach związanych z czytaniem książek.

 W czasie uroczystości zwrócono uwagę na ogromną rolę szkolnych koordynatorów, którzy włożyli wielki wysiłek w przeprowadzenie kolejnych etapów Maratonu.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Już we wrześniu zapraszamy do udziału w kolejnej edycji WMC! 

 

Odsłony: 540

Internetowy System Ostrzegania Powiatu Chojnickiego