DZIECIAKI LUBIĄ PLUSZAKI - Dzień Dziecka w szkole

Agnieszka

Dnia 31 maja 2019r. uczniowie klas pierwszych i drugich uczestniczyli w szkolnych obchodach Dnia Dziecka. W ten dzień, dla najmłodszych, zaplanowano udział w festynie rekreacyjno- sportowym „Dzieciaki lubią pluszaki”, który odbył się w Hali Sportowej im. Romana Bruskiego.

            O godzinie 8.00 uczniowie, przebrani w strój sportowy, stawili się na wyznaczonych stanowiskach. Po krótkim powitaniu i omówieniu planu zajęć rozpoczęto zmagania z przygotowanymi zadaniami. Nagrodą za prawidłowe wykonanie wszystkich zadań miały być pluszaki. Wychowawcy klas otrzymali plan konkurencji i kolejność podchodzenia do stoiska. Na sygnał prowadzącego, dzieci przechodząc od jednej do drugiej stacji wykonywały różne zadania. Konkurencje dotyczyły różnych dziedzin i były dostosowane do możliwości pierwszo- i drugoklasistów. Tematem przewodnim festynu były zagadnienia związane z zasadami udzielania pierwszej pomocy oraz umiejętnością radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Najmłodsi uczestniczyli w krótkich zajęciach pokazowych dotyczących resuscytacji krążeniowo- oddechowej. Potem na fantomach mogli przećwiczyć „rko” oraz wzywanie odpowiednich służb ratunkowych. Przy innej stacji, pod okiem starszych kolegów, wykonywali też proste opatrunki zranionemu koledze. Wiele emocji budziło właściwe przenoszenie poszkodowanego na specjalnej desce ratunkowej. Dzieci  dzielnie pokonywały też tory sprawnościowe. Aby uratować pluszaki z opresji, przenosiły je na drugą stronę rzeczki, przechodząc po linie lub przeciskały się prze tunel animacyjny. Musiały też wykazać się koordynacją ruchową przy przejściu równoważnym przez ławeczkę oraz umiejętnością skakania przez skakankę dowolnym sposobem. Konkurencje sportowe, w których uczestniczyły dzieci, kończyły się sprawdzeniem umiejętności układania wyrazów z rozsypanki czy też umiejętności dodawania, odejmowania lub mnożenia. Nie zabrakło też zadania o charakterze artystycznym. Dzieci na kartkach rysowały swojego kochanego pluszaka, a ich prace były eksponowane na tablicach. Najgłośniej było przy stacji, gdzie można było pobawić się chustą animacyjną. Niektóre klasy wykazały się kreatywnością i wymyślały dodatkowo własne zabawy.

            Na zakończenie tego interdyscyplinarnego festynu dzieci wraz z życzeniami z okazji Dnia Dziecka otrzymały, jak było wcześniej zapowiedziane, klasowe maskotki- pluszaki oraz słodkości. Po festynie klasy pierwsze uczestniczyły w spotkaniu z pszczelarzem, który w ciekawy sposób opowiadał o swojej pracy i zwyczajach pszczół. Klasy drugie miały czas na piknikowanie  na świeżym powietrzu. Potem nastąpiła zamiana grup. Na zakończenie zajęć wszystkie dzieci mogły skorzystać z obiadu w stołówce szkolnej.

Szczególne podziękowania należą się młodzieży, dzięki której było możliwe przeprowadzenie tej imprezy w takiej formie, aby 12 grup jednocześnie mogło realizować różne zadania. Podziękowania dla p. Lucyny Laski, jak również dla p. Dawida Haftki, który imprezę poprowadził oraz p. Jacka Sołtysińskiego, który fachowo przygotował sprzęt, różne pomoce oraz przeszkolił młodzież do poszczególnych zadań przy wszystkich stacjach.

 

 

 

Odsłony: 567

Internetowy System Ostrzegania Powiatu Chojnickiego