Wycieczki "pierwszaków"

Agnieszka

Uczniowie wszystkich klas pierwszych w kwietniu wzięli udział w wycieczkach edukacyjnych. Wszyscy pierwszoklasiści odwiedzili Centrum Edukacji Przyrodniczej w Chocimskim Młynie, gdzie uczestniczyli w ciekawych zajęciach edukacyjnych. Zwieńczeniem tych zajęć było wykonanie wielorazowych toreb na zakupy. Korzystanie z takich toreb pozwala zminimalizować ilość odpadów, które trafiają do środowiska naturalnego. Rocznie na świecie produkuje się i wprowadza w obieg prawie 1 bilion plastikowych jednorazówek i reklamówek. Po wykorzystaniu powstaje z nich ok. 18 milionów ton odpadów rocznie. Jedna torebka foliowa produkowana jest w ciągu jednej sekundy, używana jest średnio dwadzieścia pięć minut, a rozkłada się od stu do czterystu lat.

Ponadto dzieci z klasy I b i I c odwiedzały Państwową Straż Pożarną w Starogardzie Gdańskiem. Po zwiedzeniu budynku i poznaniu niuansów trudnej pracy strażaków, uczniowie wzięli udział w zajęciach z bezpieczeństwa pożarowego w sali szkoleniowej "Ognik".  Strażacy, wykorzystując prezentacje multimedialne oraz sprzęt pożarniczy, umożliwili dzieciom zrozumienie, jakie niebezpieczeństwa czyhają w naszych domach oraz wytłumaczyli, jak należy zachować się w niebezpiecznych sytuacjach. Po zajęciach korzystając z pięknej pogody, dzieci zjadły posiłek w formie pikniku na trawie.

  

Odsłony: 582

Internetowy System Ostrzegania Powiatu Chojnickiego