POZNAJ ŚWIAT PODRÓŻUJĄC ROWEREM

Agnieszka

  W dniu 29 marca 2019 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z  p. Tomaszem Pasiekiem, który przedstawił swoje wrażenia z podróży ,,W drodze nad czwarty ocean, czyli rowerem do Szanghaju".  Spotkanie zorganizowane zostało przez Stowarzyszenie Miłośników Czarnej Wody i Świetlicę Miejską "Kulturalnia" 

Spotkanie dotyczyło samotnej wyprawy rowerowej pana Tomasza, który wyruszył rowerem znad Bałtyku (dokładnie z Jastrzębiej Góry) do Szanghaju nad Oceanem Spokojnym. Podroż planował  od 2015 r.

Podróżnik starał się przejeżdżać około 150 km dziennie. 28 maja wyruszył do Chin, po 78 dniach i 11 tysiącach kilometrów, znalazł się nad Pacyfikiem . Nigdy nie korzystał z GPS-u.  Na każdy dzień miał wydrukowaną mapę.

Za to korzystał z Noki, której bateria wystarczała mu nawet na tydzień. Zabrał też krem z filtrem, części zapasowe do roweru i namiot. Podczas wyprawy zużył 5 dętek i dwa zestawy klocków hamulcowych.

Pan Tomasz jechał przez Białoruś, Ukrainę, Rosję, Kazachstan i Kirgistan, i większość swojej wyprawy przez Chiny, które były największym wyzwaniem i jednocześnie zaskoczeniem w tej podróży. Opowiadał o ciekawych przygodach, niespodziankach i spotkaniach z ludźmi.

Pan Tomasz już marzy o kolejnych wyprawach – następny projekt, to być może, wjazd na 4 wulkany.

 

 

 

 

Odsłony: 185

Internetowy System Ostrzegania Powiatu Chojnickiego