Wiosna w klasie 1 c

Agnieszka

21 marca uczniowie klasy 1 c  przywitali wiosnę. Tego dnia rozpoczęliśmy zajęcia od ułożenia hasła, które umieściliśmy na kolorowym transparencie: „Nasza klasa jest radosna, bo przyszła do nas wiosna”. Następnie każde z dzieci założyło własną hodowlę fasoli w słoiku, posialiśmy nasiona warzyw i zbóż oraz posadziliśmy kwiaty.

Później ze śpiewem na ustach wyruszyliśmy na długi spacer ulicami Czerska. Poszukiwaliśmy oznak wiosny. Zobaczyliśmy kwitnące przebiśniegi, pąki na drzewach oraz „kotki” na wierzbowych gałązkach. Udaliśmy się do Parku Borowiackiego, gdzie w miłych okolicznościach przyrody rozmawialiśmy o wiośnie, a pani Marta chętnym dzieciom malowała twarze. Oczywiście będąc w parku, bawiliśmy się także na placu zabaw.

Kiedy przyszliśmy do szkoły w poniedziałek, ze zdziwieniem odkryliśmy, co zmieniło się w naszych hodowlach. Część roślin wykiełkowała, nasze fasolki zaczęły budzić się do życia, a hiacynty przepięknie rozkwitły i wypełniły naszą salę swoim zapachem.    

 

  

         

Odsłony: 684

Internetowy System Ostrzegania Powiatu Chojnickiego