×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 08.02. oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

„ Aby zawód nie był zawodem” – kolejna wycieczka zawodoznawcza uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II

Agnieszka

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 08.02. oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

„Przyszłość zaczyna się dzisiaj nie jutro!”

                                                                                             /Jan Paweł II/

 

         Już niedługo uczniowie klas ósmych rozpoczną nowy etap swojej kariery edukacyjnej. To szczególnie trudny i odpowiedzialny wybór. Aby móc dokonać go właściwie, należy przede wszystkim dobrze poznać samego siebie, swoje mocne i słabe strony, predyspozycje, uzdolnienia i  wartości, które są w naszym życiu najważniejsze. Kolejnym krokiem powinna być wnikliwa analiza ofert szkół ponadpodstawowych naszego regionu. Z tego też względu postanowiliśmy skorzystać z zaproszenia Pana Adama Krauze  - dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski”
w Chojnicach
i w dniach 28 stycznia oraz 1 lutego, uczniowie wszystkich klas 8, pod opieką doradcy zawodowego Marty Czapiewskiej, odwiedzili najlepsze chojnickie technikum.
W tegorocznym rankingu Tygodnika Prespektywy Technikum nr 1 ponownie uzyskało tytuł „Brązowej Szkoły”.  Zajmuje 19 – tą lokatę w województwie pomorskim oraz 379 miejsce
w Polsce.

 Możliwość odwiedzenia szkoły, zobaczenie jej zaplecza, rozmowa z dyrekcją, nauczycielami i uczniami jest najlepszym sposobem na  udzielenie sobie odpowiedzi na pytanie „Czy to jest szkoła dla mnie?”

Podczas wizyty uczniowie mieli okazję zobaczenia nowocześnie wyposażonych pracowni, które oferują możliwość zdobycia, tak popularnych w obecnym czasie, specjalności jak: technik informatyk, technik elektryk, technik elektronik, technik mechanik, technik mechatronik, technik budownictwa, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Technikum nr 1 to jedna  z trzech najlepiej i najnowocześniej wyposażonych szkół tego typu w województwie pomorskim. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.zsp1.chojnice.pl

            Podczas wyjazdu odwiedziliśmy również Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego
www.ckziuchojnice.pl , gdzie uczniowie w grupach klasowych wzięli udział w warsztatach z zakresu doradztwa zawodowego - " Wartości i oczekiwania – poznanie wartości ważnych dla planowaniu przyszłości edukacyjno - zawodowej", które przeprowadziła Pani Alina Urbańska - doradca zawodowy, powiatowy konsultant ds. doradztwa zawodowego powiatu chojnickiego. Podczas warsztatów uczniowie poznali m.in. listę wartości, stworzyli swoje własne systemy wartości oraz poznali definicję sukcesu – „ SUKCESEM może być sposób, w jaki żyjesz, droga, którą obrałeś i którą podążasz oraz fakt, że wiesz, dokąd idziesz i znasz sposób „podróżowania.”

            Bardzo serdecznie dziękujemy dyrekcji oraz kadrze nauczycielskiej Technikum nr 1 za zaproszenie, otwartość, gotowość pomocy i tyle pozytywnej energii, która towarzyszyła naszym wizytom!

 

{gallery}08.02.{/gallery}

 

Odsłony: 326

Internetowy System Ostrzegania Powiatu Chojnickiego