Ważny komunikat dla Rodziców dotyczący ubezpieczenia NNW Szkolne

Szanowni Rodzice,

niniejszym informujemy, iż w roku szkolnym 2018/2019 nasza Szkoła chciałaby nie organizować grupowego ubezpieczenia NNW, tzw. NNW szkolne. Nie znaczy to jednak, że kwestie bezpieczeństwa uczniów są nam obojętne.

Spośród ofert ubezpieczenia NNW Szkolnego, jakie otrzymaliśmy od różnych Towarzystw, wskazujemy alternatywnie na AXA UBEZPIECZENIA TUiR S.A. oraz GENERALI dostępne na stronie www.bezpieczny.pl/20213) lub www.bezpieczni.pl/20213 (zakładka Dziecko).

Rozwiązania technologiczne i systemowe przygotowane przez Portal Bezpieczny.pl oraz Bezpieczni.pl  zarówno przy zawarciu ubezpieczenia i przy jej obsłudze dają gwarancję rzetelnego respektowania prawodawstwa i odciążają Wszystkich Nas Rodziców oraz Placówkę od wielu czynności i nowych obowiązków  związanych z organizacją  grupowego ubezpieczenia w Szkole. Z tego względu polecamy skorzystanie z portalu, gdzie Rodzic spośród 6 wariantów ubezpieczenia może wybrać zakres i składkę, które najbardziej odpowiadają jego oczekiwaniom.

Dodatkowo, jako placówka otrzymaliśmy specjalne linki umożliwiające Państwu zakup indywidualnego ubezpieczenia z 10% zniżką, przez co jest ono tańsze niż ubezpieczenie grupowe.

Przy zakupie ubezpieczenia na portalu zachęcamy do skorzystania
z powyższego linku lub własnoręcznego wpisania przy zakupie dedykowanego.

Kodu Opiekuna 20213 obie te opcje gwarantują uzyskanie 10% rabatu od składki na wszystkie ubezpieczone dzieci.

Ochrona ubezpieczeniowa rozpoczyna się na nowej polisie od dnia następnego po opłaceniu składki na pełen rok.

Rodzic ma też możliwość dokupienia do bazowego ubezpieczenia  NNW opcji w zakresie operacji medycznych ( 658 operacji)  oraz nie spotykany na rynku: Asistansu na wypadek ukąszenia przez kleszcza –  zorganizowanie i pokrycie kosztu wizyty lekarskiej w celu usunięcia kleszcza,  diagnostyka – badanie kleszcza pod kątem boreliozy, pokrycie kosztu antybiotykoterapii.

W sprawie wszelkich pytań czy wątpliwości odnośnie ubezpieczeń na portalu Bezpieczny.pl lub Bezpieczni.pl prosimy o kontakt z Opiekunem Powiatu Chojnice:

Barbarą Polańską- Matuszek tel. 690 950 555, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jeśli jednak będą państwo zainteresowani ubezpieczeniem grupowym, przystąpimy do tej formuły w wariancie I – składka 32 zł – płatna w szkole do końca września u wychowawcy klas.

Co zawiera w sobie ten wariant?

• Suma ubezpieczenia z tyt uszczerbku – 12 tys zł ( 120 zł /1% - 450 przypadków za które AXA płaci)
  • Za każdy dzień pobytu z tyt NNW – 20 zł ( nie musi być doba – ale dwie różne daty)
  • Zwrot kosztów nabycia i naprawy protez i środków pomocniczych do kwoty 1200 zł – ( temblaki, stabilizatory, wózki itp. – ważne z zalecenia lekarza i zbieram rachunki z danymi dziecka)
  • Zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji w następstwie NNW w tym odbudowa zębów stałych - do 1200 zł ( podstawa skierowanie lekarza + rachunki za badania, zabiegi, operacje, rehabilitację z danymi dziecka)
  • Zdiagnozowanie poważnego zachorowania – 1000 zł ( 30 dni karencji – 10 jednostek chorobowych- wyłączone choroby przewlekłe i wrodzone)
  • Pobyt dziecka w szpitalu z tyt. Choroby ( 30 dni karencji – wymagane min. 5 dni w szpitalu) płacą ryczałtowo do 2 razy w roku po 200 zł
  • Śmierć w wyniku wypadku komunikacyjnego – 16 tys zł
  • Śmierć z tyt NNW – 12 tys zł
  • Śmierć rodzica z tyt. NNW -2 tys zł

Wyczynowe uprawienie sportu z automatu w zakresie bez zwyżki w składce!

UWAGA!!! Zawarcie ubezpieczenia w formie grupowej zobowiązuje Rodzica zapoznania się z Warunkami Ubezpieczenia dostępnych na stronie szkoły oraz klauzulą informacyjną ( RODO) , do wpłaty składki w Szkole do końca września oraz złożenia podpisu na dokumencie w związku z przetwarzaniem danych dziecka w zakresie zawarcia i obsługi umowy ubezpieczenia – brak zgody rodzica w formie pisemnej na specjalnym druku oznacza brak możliwości przystąpienia do grupowego ubezpieczenia w szkole!

Załączniki:
Warunku ubezpieczenia